بوستو اداره شیطان ماشین اعتراف پرونده

بوستو: اداره شیطان ماشین اعتراف پرونده راننده پلاک ماشین پلیس آگاهی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خودکفایی بنزین تا آخر سال ۹۷

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پالایش نفت با بیان اینکه تا آخر سال آینده در تولید بنزین خودکفا می‌شویم، گفت که کیفیت بنزین‌های یورو ۵ تولید کشور عزیزمان ایرا

خودکفایی بنزین تا آخر سال ۹۷

خودکفایی بنزین تا آخر سال ۹۷

عبارات مهم : انجمن

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پالایش نفت با بیان اینکه تا آخر سال آینده در تولید بنزین خودکفا می شویم، گفت که کیفیت بنزین های یورو ۵ تولید کشور عزیزمان ایران از کیفیت نمونه های خارجی بهتر است.

به گزارش ایسنا، ناصر عاشوری قلعه رودخانی در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش، با اشاره به فعالیت انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت با نشانه حمایت حقوقی و قانونی از فعالیت این صنعت از سال گذشته، اظهارکرد: با توجه به جلسات و تبیین سیاست ها بر اساس وظایف انجمن، در حوزه های مختلفی فعالیت را شروع کردیم، از جمله اینکه مجموعه اعضای انجمن به این جمع بندی رسیدیم که خیلی از فعالیت های مان می تواند با وحدت رویه باشد و مباحث خود را به این شکل به گوش مسئولان کشوری از جمله مجلس، دولت و وزارت نفت برسانیم.

خودکفایی بنزین تا آخر سال ۹۷

وی افزود: از آن جایی که بعد از واگذاری شرکت های پالایشی به بخش خصوصی، خلاهای حقوقی و قانونی در حوزه های متفاوت در این صنعت ایجاد شده است و ابهاماتی که نیاز به روشن گری دارد تا برداشت های مختلفی از قوانین نشود، به این جمع بندی رسیدیم که از کانال انجمن این موارد مطرح شود.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پالایش نفت با اشاره به ابهاماتی در حوزه مالیات توضیح داد: قانون مالیات بر ارزش افزوده پنج سال است که به صورت آزمایشی در حال اجراست و ضعف ها و نقاط قوتش شناسایی شده است است و لایحه ای که اکنون دولت جهت اصلاح این قانون داده در در کمیسیون اقتصادی در حال پیگیری است.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پالایش نفت با بیان اینکه تا آخر سال آینده در تولید بنزین خودکفا می‌شویم، گفت که کیفیت بنزین‌های یورو ۵ تولید کشور عزیزمان ایرا

عاشوری با بیان اینکه این عنوان به معنی کم کردن مالیات نیست، گفت: مالیات باید اخذ ولی روش دریافت آن تسهیل و در موادی که مسئله زا بوده اصلاح شود. البته در کلیت هم آنطور که الان در دستور کار مجلس هست، در بعضی حوزه ها ممکن است درصد اخذ مالیات کم کردن پیدا کند.

وی با بیان اینکه بعضی از صنایع یا کارها مثل حوزه کشاورزی در کشورهای دیگر دنیا از معافیت برخوردارند، اظهارکرد: این عنوان باید به صورت براق مطرح شود آیا که خلاهایی داشته که الان در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی هست. در این راستا می توان گفت که به این ها مالیاتی تعلق نمی گیرد. در حوزه نفت هم موادی داریم مثل فروش های ارزی، مرزی و بنکرینگ ما که در آن فروش به خارجی ها انجام می شود، ولی شرکت امور مالیاتی از ما مالیات می گیرد، در حالی که از لحاظ حقوقی و قانونی در بیش از ۱۶۰ کشور دنیا از صادرات مالیات گرفته نمی شود.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پالایش نفت در این باره توضیح داد: شرکت امور مالیاتی می گوید چون برگ سبز صادر نمی شود، صادرات نیست و ما از آن مالیات می گیریم، در حالی که ما بنزین را در هواپیمایی که از خارج آمده می زنیم یا تامین سوخت کشتی های خارجی یا فروش گازوئیل به خارجی ها در مرز را داریم که این ها را در واقع ما صادر کرده ایم ولی در آن جا گمرک نیست که ما برگ سبز بگیریم. بنابراین این ها باید در پرداخت مالیات، براق سازی، روشن گری و تسهیل شود.

خودکفایی بنزین تا آخر سال ۹۷

وی با بیان اینکه مجموعه هایی مثل مجموعه های نفتی به دلایل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ایجاد اشتغال، جایگاه مهمی دارند، گفت: در همین مجموعه های ما بیش از ۶۰ هزار نفر به صورت رسمی و بیمه شده است از جمله مهندسان، مدیران، کارکنان و کارگران در حال فعالیت هستند و این رقم غیر از پیمانکارانی است که وصل به ما هستند.

عاشوری اضافه کرد: از طرف دیگر، با توجه به اینکه ما از لحاظ مواد اولیه جزو نخستین های دنیا هستیم، باید در این حوزه فعالیت های مان را توسعه دهیم و صنایع نفت و تولیدات مان را باید به روز کنیم.

به گفته دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پالایش نفت در حال حاضر روزانه در ستاره خلیج فارس روزی ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ تولید می شود و جالب این است که بر اساس شاخص هایی که در اختیار هست، بالاتر از کیفیت یورو ۵ در دنیاست.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پالایش نفت با بیان اینکه تا آخر سال آینده در تولید بنزین خودکفا می‌شویم، گفت که کیفیت بنزین‌های یورو ۵ تولید کشور عزیزمان ایرا

وی با بیان اینکه امیدواریم که در سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ در فاز دوم طرح، این میزان تولید بنزین به ۲۴ میلیون لیتر روزانه برسد و در نیمه دوم سال ۱۳۹۷ قطعا به ۳۶ میلیون لیتر که در دنیا تقریبا یک واحد نداریم که به لحاظ ظرفیت، چنین تولیدی داشته باشد، می رسیم.

او تاکید کرد: این عنوان محقق می شود و بر همین اساس هم دولت در امسال جهت خرید بنزین در سال آینده، ریالی پول آینده نگری نکرده، یعنی ما باید در تولید بنزین خودکفا شویم و بخشی از این ۳۶ میلیون لیتری که ستاره خلیج فارس تولید خواهد کرد را باید از سال ۱۳۹۷ صادر کنیم.

خودکفایی بنزین تا آخر سال ۹۷

واژه های کلیدی: انجمن | بنزین | فعالیت | مالیات | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs