بوستو اداره شیطان ماشین اعتراف پرونده

بوستو: اداره شیطان ماشین اعتراف پرونده راننده پلاک ماشین پلیس آگاهی

گت بلاگز اخبار اجتماعی جیره‌بندی آب به صلاح اصفهان نیست

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه افت فشار و قطعی آب شرب طی روزهای گذشته به علت برداشت های بی رویه در بالادست تصفیه منزل باباشیخعلی هست، گفت: خ

جیره‌بندی آب به صلاح اصفهان نیست

جیره بندی آب به صلاح اصفهان نیست

عبارات مهم : منابع

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه افت فشار و قطعی آب شرب طی روزهای گذشته به علت برداشت های بی رویه در بالادست تصفیه منزل باباشیخعلی هست، گفت: خط قرمز شرکت آبفا جیره بندی آب هست، سهمیه بندی آب تبعات خاص خود را دارد و اجرای آن را در کلانشهر اصفهان به صلاح نمی دانیم.

علی اکبر بنی طبا در گفت و گو با ایسنا در خصوص قطعی پی در پی آب شرب از هفته گذشته تاکنون در نقاط متفاوت اصفهان، اظهار کرد: علت مهم اینکه اصفهان با افت شدید فشار و قطعی آب مواجه شده، نوسانات میزان آب تخصیصی از سد زاینده رود به تصفیه منزل باباشیخعلی هست، ولی اگر روند کم کردن 20 درصدی انتقال آب به تصفیه منزل مستمر بود، طبیعتا امروز با چنین مشکلی مواجه نبودیم.

کاهش 40 درصدی ورود آب به تصفیه منزل باباشیخعلی

جیره‌بندی آب به صلاح اصفهان نیست

وی با بیان اینکه نوسانات کم کردن انتقال آب از سد زاینده رود ناشی از برداشت غیرکنترل شده است آب در بالادست تصفیه منزل باباشیخعلی در استان مجاور و حتی استان اصفهان جهت آبیاری باغات هست، افزود: در این شرایط آب تخصیصی به تصفیه منزل باباشیخعلی 40 درصد و یا بیشتر، با نوسان کم کردن مواجه شده است که در اصفهان شاهد افت فشار و یا قطعی آب هستیم.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه خط قرمز این شرکت، جیره بندی آب هست، تصریح کرد: جیره بندی آب تبعات خاص خود را دارد و اجرای آن را در کلانشهر اصفهان به صلاح نمی دانیم.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه افت فشار و قطعی آب شرب طی روزهای گذشته به علت برداشت های بی رویه در بالادست تصفیه منزل باباشیخعلی هست، گفت: خ

وی تاکید کرد: جهت عبور از آسیب های ناشی از کمبود و افت فشار آب در اصفهان، مردم باید با روش های متفاوت حداقل 30 درصد صرفه جویی داشته باشند و آن را استمرار دهند.

نوسان آب انتقالی به تصفیه منزل باباشیخعلی کمتر شده است است

بنی طبا در پاسخ به این پرسش که اوضاع کم کردن فشار و قطعی آب شرب مناطق متفاوت اصفهان چه زمانی اصلاح می یابد، تصریح کرد: خوشبختانه از روز گذشته آب انتقالی از سد زاینده رود به تصفیه منزل باباشیخعلی اندکی زیاد شده است و امیدواریم با گذشت وقت شرایط اصلاح یابد. البته مدیران شرکت آبفا به دنبال این هستند که نوسان سهم آب انتقالی به تصفیه منزل باباشیخ علی کم کردن یابد تا در مدیریت توزیع، کمتر شاهد افت فشار آب باشیم.

جیره‌بندی آب به صلاح اصفهان نیست

وی با اشاره به دو راهکار جهت اینکه جیره بندی آب در اصفهان اجرا نشود، اظهار کرد: زیاد کردن استفاده از ظرفیت ها و منابع محلی با شناسایی منابع تازه آبی و هم چنین استفاده از ظرفیت حوضه آبریز زاینده رود و زیاد کردن سهم تخصیصی آب شرب از زاینده رود است و به طور قطع این کار با درایت مدیریت استان انجام خواهد شد.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در خصوص نگرانی هایی که قطعی و کمبود آب بر بهداشت عمومی اثر می گذارد، گفت: استاندارد جهانی مصرف آب هر فرد در شبانه روز 110 لیتر است و در این شرایط مخاطره ای در بهداشت عمومی ایجاد نمی شود، در حالی که سال گذشته سرانه مصرف آب شرب اصفهانی ها 154 لیتر در شبانه روز بود، بدون شک با شرایط موجود سرانه مصرف آب اصفهان کمتر از استاندارد نمی شود و اگر در امسال سرانه آب استان به 120 لیتر برسد؛ کار مهمی کرده ایم، با این وجود عوض کردن واکنش‌ها مصرفی مردم بسیار سخت است.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه افت فشار و قطعی آب شرب طی روزهای گذشته به علت برداشت های بی رویه در بالادست تصفیه منزل باباشیخعلی هست، گفت: خ

سرانه مصرف آب اصفهان کمتر از کشور است

وی با اشاره به اینکه سرانه مصرف آب یزد از اصفهان کمتر هست، اظهار کرد: با این وجود میانگین سرانه کشور حدود 165 لیتر هست، ولی شرایط اصفهان نسبت به کشور بهتر هست؛ ولی با توجه به محدودیت منابع آبی موجود، اصفهانی ها باید اهتمام بیشتری نسبت به کم کردن سرانه مصرف خود داشته باشند.

جیره‌بندی آب به صلاح اصفهان نیست

بنی طبا در ادامه در خصوص اینکه با وجود کم آبی در سطح شهر، همچنان شاهد برداشت های بسیاری جهت آبیاری فضای سبز و به عنوان مثال در دانشگاه دولتی اصفهان هستیم، گفت: در جلسه اخیر شرکت آبفا با یوسفی، معاون منابع انسانی و پشتیبانی دانشگاه اصفهان، بر کم کردن آبیاری و از بین بردن چمن دانشگاه اصفهان تا آخر امسال تاکید شد.

وی افزود: سیستم آبرسانی به فضای سبز دانشگاه اصفهان جدا و از طریق بازچرخانی آب هست، ولی می توانیم در شرایط بی آبی اصفهان از این منابع بهره ببریم، البته در شرایط بی آبی، این گونه آبیاری ها در سطح شهر از نظر وجهه عمومی و اجتماعی مناسب نیست.

تونل گلاب دو بود، شرایط تامین آب شرب اصفهان بهتر بود

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان هم چنین در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه آیا در شرایط فعلی آب اصفهان، اجرای تونل گلاب دو می تواند بخشی از نیاز آب شرب مردم را مرتفع کنند، گفت: طرح تونل گلاب دو یک منبع تازه آبی نیست بلکه زیاد کردن ظرفیت انتقال و تصفیه آب به شهر اصفهان هست؛ ولی اگر سامانه تونل گلاب دو در مدار بود، پرسشها تامین آب شرب اصفهان به مراتب کمتر از اوضاع فعلی بود.

وی افزود: آب تونل گلاب دو به طور مستقیم از سد زاینده رود برداشت می شود در این شرایط فرایند تصفیه آب تسهیل و بار آلودگی و هدررفت آب کمتر می شود و می توان مدیریت بهتری را در تامین منابع آب داشته باشیم.

واژه های کلیدی: منابع | آبیاری | اصفهان | تصفیه آب | در اصفهان | استاندارد | زاینده رود | دانشگاه اصفهان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs